Dlaczego potrzebna nam jest edukacja ?

Państwo, które zapewnia dzieciom wysokiej jakości edukację, ma perspektywę lepszej przyszłości dla ich społeczności, jak również dla całego kraju. Dzięki lepszemu systemowi edukacji można rozwiązać wiele związanych z tym problemów. Edukacja jest narzędziem, które ma moc poprawy życia i uczynienia tego świata lepszym miejscem. Wysokiej jakości edukacja na świecie może poprawić obecny scenariusz gospodarczy, polityczny, kulturowy i środowiskowy kraju. Może poprawić sytuację zarówno dla obecnego, jak i przyszłych pokoleń poprzez zrównoważony wzrost. Znaczenie edukacji można zważyć biorąc pod uwagę zmiany, jakie może ona przynieść między ludźmi.

Dlaczego powinienem chodzić do szkoły?

  • Edukacja rozwija w ludziach umiejętności analitycznego i krytycznego myślenia, a także poprawia logiczne rozumowanie. Są to najbardziej zaawansowane umiejętności i narzędzia, które pomagają im lepiej pracować i zapewnić więcej dla siebie i swoich dzieci.
  • Edukacja sprzyja również wytworzeniu poczucia równości. Wiedza jest niezbędna w świecie, w którym ludzie muszą zrozumieć koncepcję równości płci i być sprawiedliwi wobec chłopców i dziewcząt.
  • Edukacja ułatwia ludziom znalezienie lepszej pracy w przemyśle ciężkim, takim jak przemysł naftowy i gazowy, oraz stwarza perspektywy trwałego i realistycznego wzrostu gospodarczego dla obecnych i przyszłych pokoleń oraz tych, którzy przyjdą po nas.
  • Edukacja umożliwia szerzenie wiedzy o chorobach, które każdego roku odbierają życie milionom ludzi. Jest to narzędzie, które pomoże zwalczać rozprzestrzenianie się różnych chorób, w tym HIV/AIDS. Wysokiej jakości edukacja na świecie z pewnością pomogłaby zmniejszyć śmiertelność niemowląt i matek oraz poprawić ogólny stan zdrowia.
  • Edukacja odgrywa z pewnością ważną rolę w dobrym zarządzaniu. Świadomość wśród ludzi pomaga krajowi lepiej się rozwijać i zyskać stabilność. Pomaga zwalczać korupcję i odróżniać dobro od zła.

Podsumowując należy stwierdzić, że wysokiej jakości edukacja na świecie miałaby ogromny wpływ na podniesienie standardu życia, promowanie równości płci, podniesienie poziomu dochodów, łagodzenie zmian klimatycznych, poprawę podstawowej opieki zdrowotnej, poprawę naszego standardu życia i oczywiście zmniejszenie ubóstwa.

Przewiń do góry